Jaki pasek na nasz zegarek?

Zegarki powinno się dobierać do trybu życia jaki prowadzimy – czy jest więcej czasu na business czy na sport i spotkania towarzyskie, a wiele zegarków kupujemy w sklepach internetowych jak np. Zegarki Adriatica. Zegarek jest częścią naszego ubioru, przez co należy przemyśleć jaki pasek/bransoleta pasuje najlepiej.

Do businessu pasuje bardziej pasek skórzany albo bransoleta, która jest tworzona z metali szlachetnych, zwłaszcza ze złota i srebra, przez co charakterystyczną twardość, przez co czasami trudno je zarysować. Często luźno zwisają na ręce, przez co nie powinno się ściągać bardziej bransolety, ponieważ może to uszkodzić złączki poszczególnych ogniw. Przez co mogą szybciej ulec wypadkowi albo w pewnym momencie może dojść do uszkodzenia śrubek łączących poszczególne ogniwa co powoduje rozluźnienie ogniw.

Pasek ze skóry często jest tworzony ze skóry (najtańszy zegarek ze skóry cielęcej, a droższy ze skóry płaszczki lub krokodyla). Taki pasek co jakiś czas trzeba wymieniać, ponieważ się przeciera i warstwa ochronna skóry może się zetrzeć tak samo jak barwnik skóry. Trzeba co jakiś czas przetrzeć preparatem, który ochrania skórę oraz ją nawilża, przez co nie łamie się ani nie odkształca. Koperta takich zegarków może być stworzona ze srebra bądź złota czy nawet palladu i tytanu, co dodatkowo zwiększa trwałość, wytrzymałość oraz brak alergii na nikiel, który jest często dodawany do stopów stali. Bransoleta typu mesh przypomina swoją formą kolczugę, czyli składa się z połączonych ogniw w formie paska, co czyni je zwiewną oraz ręka pod paskiem nie poci się za mocno.